Dnes vyšlo 15 článků

FBI varuje před hackery, kteří se chystají zaútočit během amerických prezidentských voleb

Závěrečná kampaň před prezidentskými volbami ve Spojených státech amerických zvýší aktivitu hackerů, přičemž se objeví mnohem větší množství kybernetických útoků. Varování vyplývá ze zkušeností s předchozími volebními kampaněmi.

„Uvědomujeme si, že kampaně organizací a jednotlivců, kteří jsou do kampaní zainteresovaní, přitahují různé aktivisty. Ti mají rozmanité motivace, a to od filosofických, až po špionážní, a rozmanité cíle, a to od zesměšnění kandidátů, až po hackerské útoky,“ uvedl Brian Hale, mluvčí Národní zpravodajské služby (DNI).

flag-75047_1280

FBI varuje před zvýšeným počtem hackerských útoků během prezidentských voleb v USA.

Výše uvedeným slovům přikyvuje také demokratický člen stálého výboru pro zpravodajské služby sněmovny Adam Schiff. A jeho slova pouze potvrzují předpoklad, že aktivisté připravují kybernetické útoky na prezidentské kampaně.

FBI s oddělením vnitřní bezpečnosti vysvětluje organizátorům kampaní, jak zabezpečit své IT systémy, aby nedošlo k hackerskému napadení.

Pravidla zabezpečení komunikace jsou striktně stanovená. A mohli jste před nedávnem slyšet o případu, kdy demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová použila osobní e-mail ke komunikaci a vyřizování pracovních věcí. Hackeři se tak snadno dostali k citlivým informacím, které měly zůstat v utajení. Hillary Clintonová tehdy porušila pravidla zabezpečení komunikace.

Bezpečnostní analytik Dwayne Melancon, který působí v bezpečnostním oddělení společnosti Tripwire, podotýká, že právě prezidentské kampaně jsou vhodným cílem pro počítačové piráty.

Zdroj / Foto: Dvojklik

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru