Dnes vyšlo 1 článků

FBI v červenci vypne počítače 45.000 uživatelům z celého světa

FBI vydala varování, že 9. července vypne počítače nakažené virem DNS Changer. Vir funguje v systémech Windows a Mac OS. Systémy Linux, Android a Apple iOS napadeny nebyly.

DNS Changer byl objeven v roce 2007 a jsou jím nakaženy milióny  počítačů po celém světě. Vir zachycuje požadavky na připojení ke konkrétním serverům a ty přesměruje na servery, které má pod kontrolou. Na těchto falešných severech je zobrazována reklama, která přináší hackerům zisky.

Minulý rok spolu s estonskou policií FBI zkonfiskovala tyto servery. Ale nakažené počítače dále zůstaly v síti, jenom přestaly dostávat reklamu. FBI nahradila tyto servery svými zařízeními, ale nemůže stále udržovat tuto síť v chodu. Proto budou tyto severy vypnuty. Tím budou také odpojeny počítače, které nadále využívají tyto DNS adresy.

Proto je nezbytné provést skenování systému počítače. Za tím účelem vznikla skupina DCWG  (DNS Changer Working Group) a vytvořila speciální stránky www.dcwg.org. Pomocí uvedených programů je možné si nechat vyčistit počítač od viru.

Zdroj: SlashGear

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru