Favicon.js – notifikační favicony

Favicon.js – notifikační favicony

Nejen že favicon hezky představí každou stránku, ale může mít i další využití. S pomocí javascriptové knihovny Favicon.js dáte svým faviconům nový rozměr. Uděláte z nich notifikační favicony.

K čemu jsou favicony

Jak důležitý je favicon – ta malá ikonka, která má vyjadřovat otevřenou záložku a má vám pomoci rozpoznat, co máte v jaké záložce otevřené? Podívejme se na malý příklad.

Pro ilustraci zkuste co nejrychleji určit, která z následujících karet zastupuje twitter.com a která dev.twitter.com.

twitterbars

Není to tak jednoduché, že? Takhle by to bylo mnohem lepší:

twitterbars2

Takže favicony hrají dost důležitou roli. Kdybychom podle nich jednoznačně nepoznali, co máme kde otevřené, museli bychom to hledat a to by snížilo naši produktivitu. Co lepšího ale s favicony ještě lze dělat?

Favicon.js

Knihovna Favicon.js je ideální pro různá oznámení či notifikace. Jistě jste si všimli, že řada populárních webových služeb, jako je Gmail nebo Facebook, vás upozorňuje na nové zprávy nebo jiné novinky. Díky práci webového a mobilního vývojáře Miroslava Magdy z Bratislavy tyhle možnost můžete přidat i na svůj web.

faviconjs

Vyzkoušet si funkce faviconu můžete na webu lab.ejci.net/favico.js. Pokud narazíte na nějaké problémy, můžete zkusit alternativu Tinycon, která také není k zahození.

Zdroj: The Next Web, Blog Roomana

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru