Fast-foody žijí zřejmě jenom na dobře vypadající reklamě…

Asi každého jednou napadlo, proč jídlo na obrázku vypadá lépe než ve skutečnosti. my pro vás máme zajímavý seznam a vlastně i takový “výběr” toho nejlepšího, jak se reklama neschoduje s výsledkem, který dostaneme v krabičce nebo na tácku. 

Asi základním zákonem dobré a lákavé reklamy je “dobře vypadat”. Co jiného může přilákat zákazníka než plakát s dobře vypadajícím hamburgerem, který slibuje přímo božskou chuť, pochutnání a to vše jenom pár metrů od vás. Kdo by odolal? 

Avšak v okamžiku, kdy dostane jídlo před sebe, možná ho dokonce i chuť přejde… Nabízí se otázka, jak hodně je společné jídlo v reklamě a ve skutečnosti? Podívejte se tedy na menší srovnání jídla na fast-foodových reklamách a ve skutečnosti. Pokud i vy jste se někdy setkali s podobnými případy, neváhejte a zanechte nám dole pod článkem váš (životní) příběh…

Donald Angus Deluxe

Byl by hřích nezačít u jedničky na trhu – McDonaldem. Ano, pokud je mezi vámi milovník McDonaldů a hamburgerů. Musím ho zklamat, ani McDonald není svatý, neboť je docela pozoruhodné, že velikost hamburgeru se neschoduje s vyráběnou krabičkou…

food-comparisons

Big Mac

Asi polovina zákazníků u „mekáče“ neodolá a dá si Big Mac. Abych pravdu řekl, tak při pohledu na pravou část obrázku se mi zrovna dobře nedělá. A otázka, kde je ten salát?

food-comparisons6

Big N‘ Tasty

Možná  váš miláček, ale musím vás zklamat, i tato “odrůda” hamburgeru je v tomto seznamu, ale abych pravdu řekl, tak se realita i trošičku podobá, což je značný úspěch.

food-comparisons7 

Taco Bell

Kritice se nevyhnul ani řetězec Taco Bell (v ČR se nevyskytují; pokud chcete zkusit taco, můžete zajít do nějaké mexické restaurace).

food-comparisons2

Jack In The Box

Další řetězec nabízející mexické jídlo. Tentokrát je rozdíl více než viditelný. V levé polovině obrázku chutný a dobře vypadající Tacos a v té pravé… odporně vypadající poloviční placka.

food-comparisons3

Burger King – Whopper

Burger King Whopper v tomto testu v žádném případě neprošel. Omlouvám se výrobci, ale to se trošku vymyká realitě. A výroba? Možná přejetí tankem a odstranění všeho, co by tomu bylo vzdáleně podobné…

food-comparisons4

Whopper Junior

U tohoto stačí dodat bez komentáře. Myslel jsem, že se o Burger Kingu tvrdí “nejlepší na trhu”, ale promiňte… placku několikrát přejetou parním válcem bych si vážně nedal…

food-comparisons5

 

Před nedávnou dobou řetězec McDonald spustil kampaň “Na rovinu”, kde se zákazníci zmiňovaného fast-foodu mohou ptát na různé otázky. Protože mezi velkým množstvím se otázka “Proč vypadají produkty na obrázcích lépe?”, tak se McDonald rozhodl vytvořit video, které vše odůvodňuje. A proč tedy? O hamburger se v prodejně starají kuchaři a prodavači. Ve studiu fotografové, stylisté, foodstylisté a především tedy Photoshop.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru