Fashion & Design Festival: Galerie módy a umění online

Věděli jste, že u nás v Česku existuje něco jako online galerie? Žijeme přece v 21. století a mnoho z nás nemá čas navštěvovat galerie, přestože je umění zajímá. Řešením je Fashion & Design Festival, který můžete navštívit na internetu na jeho webové adrese fdfestival.cz.

Jak vypadá online galerie?

Na rovinu vám řekneme, že je to trochu jiný zážitek, než když se fyzicky procházíte galerií, ale má to taky své kouzlo. Můžete se totiž třeba uvelebit do postele, zachumlat se v deštivém počasí pod peřinu a na klín si vzít notebook nebo tablet.

Zatímco v reálné galerii procházíte místnosti, na Fashion & Design Festivalu procházíte jednotlivé vystavovatele. Každý měsíc se mění, protože každý měsíc startuje s novým tématem a novými vystavovateli. Říjnový festival s číslem tři se nese v duchu tématu BARVY. Téma je vždy zvoleno tak, aby se dalo pojmout ze široka a neomezovalo vystavovatele. Na jednom místě díky tomu najdete módu, architekturu, produktový design a jiné umění.

V říjnu zaujme především módní kolekce Michaely Čapkové z pražské školy UMPRUM a kolekce na jaro/léto 2016 od Denisy Nové. Krásný nábytek představuje Novoretro, firma Baumraum ukazuje nádherné domy v korunách stromů.

1443774111_1821

Nám se moc líbí koncept papírové tašky z kartonu naohýbané na trojúhelníkovou síť. Stojí za ní Cyril Dundera, taktéž z UMPRUM.

1443768851_1793

Oproti klasické galerii vás čeká něco navíc

Nenapadlo vás někdy při pohledu na pěkný designový kousek, jak tohle mohl někdo vymyslet? Za každým produktem stojí zajímavý příběh a Fashion & Design Festival vám tyhle příběhy zprostředkuje. V galerii by na to prostor nebyl, ale na webu může každý autor svou tvorbu rozsáhle popsat.

K tomu je pro vás připraven doprovodný program – například rozhovory s designéry.

Tak neváhejte a vydejte se do online galerie taky. Současná výstava trvá jen do 9. listopadu, pak přijde na řadu téma TVARY.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru