Farmaceutická společnost MSD otevře nové inovační IT centrum v Praze. Bude to stát více než jednu miliardu

Farmaceutická společnost MSD otevře nové inovační IT centrum v Praze. Bude to stát více než jednu miliardu

Významná farmaceutická společnost MSD bude otevírat v Praze nové inovační IT centrum. Bude se soustředit na vývoj nejrůznějších aplikací, přijme až 200 nových zaměstnanců, a hlavně investuje poměrně velký balík peněz – to jsou současné záměry této firmy.

Praha se stane dalším hostitelem významné globální firmy, která chce právě v této lokaci otevřít své globální inovační IT centrum. Řeč je o populární farmaceutické společnosti MSD, chcete-li – Merck Sharp & Dohme, která zároveň se zajímavým záměrem oznámila, že ještě během tohoto roku přijme sto nových zaměstnancům právě pro účely nového zmiňovaného centra. V průběhu příštího roku firma předpokládá, uvedení centra do plného provozu, což by mohlo mít za následek – hledání dalších sto pracovních míst.  

Vzdělávací programy pro ty nejlepší

„Z řady dalších zvažovaných lokalit byla Praha vybrána pro vybudování globálního IT centra především z důvodu dostupnosti lidských zdrojů v oblasti IT a dobře fungujícímu systému vzdělávání, které tyto odborníky vychovává,“ oznámila společnost v tiskové zprávě. Dále ředitel nového globálního IT centra započal spolupráci s vedením univerzit, aby zkompletovali přípravu specializovaných vzdělávacích programů pro podchycení vážně nadaných a talentovaných studentů.

A k čemu vlastně?

A k čemu vlastně bude nové centrum v Praze? Hlavním významem bude jakási služba všem pobočkám a divizím MSD ve 140 zemích, kde na trhu léků tato firma působí. Pracovníci se zde budou zabývat především matematickými modely, byznys analýzami a využitím mobilních technologií. Další inovací bude převedení vývoje podnikových aplikací, které budou sloužit na řízení prodeje, výroby, ekonomiky, výzkumu, projektového a manažerského řízení, společnosti… Centrum dle společnosti bude zajišťovat podporu klíčových aplikací firemní infrastruktury.

Miliarda korun

MSD dle dostupných informací hodlá v následujících třech letech investovat do pražského centra více než jednu miliardu korun.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru