Falešnější, než falešné: firma vytváří fotomontáž luxusních dovolených

Falešnější, než falešné: firma vytváří fotomontáž luxusních dovolených

Fotky a zase fotky. O co jiného na Instagramu jde? Jde o fotky, o lajky a o vysoký počet followerů. Lidé udělají prakticky cokoliv, aby jejich profil vypadal dokonale a vykreslovali se dokonalí sami uživatelé. Chtějí vyvolat závist u ostatních a chtějí, aby ten jejich život byl odlišnější, než život jiných. Ve výsledku to vypadá tak, že jsou všechny profily na Instagramu stejné a žádný z obsah není originální.  

Instagram čas od času zachvátí nějaký trend. V dnešních dnech je trendem na Instagramu cestování. Ten, kdo má fotky z exotických zemí po celý rok, je zkrátka nejvíce obdivován. Už je běžnou záležitostí, že si lidé kupují lajky ke svým fotkám a followery na profil. Dokonce je kupují někteří rodiče svým dětem jako dárek. Takže nebude překvapením, že lidé zašli ještě dál. Už teď je pravda skryta pod všemi filtry a ovlivněném načasování publikace. Co, jak a kdy zkrátka záleží na uživateli a v žádném případě to nemusí být ovlivněno pravdou.

Nabídka odpovídá na poptávku a tak není překvapením, že vznikla firma, která odpovídá napožadavek „fejkových“ fotek. Z vtipu vznikla firma s názvem Fake a vacation. Jenže z prvoplánového vtipu se nyní stal celkem úspěšný byznys, který má potenciál. Firma nabízí službu, která zákazníkovi vytvoří fotomontáž, na které bude vyobrazen on a jím vybraná světová destinace. Uživatel si zkrátka „nafejkuje“ dovolenou a jeho followeři nic nepoznají. Firma vznikla v Americe, kde se jí začíná stále množit práce. S ohledem na soukromí uživatelů a právo mlčenlivosti, se zakoupené fotomontáže nedostaly ven.

Jediné co musíte udělat je, že pošlete své fotky třeba v letním oblečení a vyberete si destinaci. Zaplatíte 19,99 amerických dolarů a počkáte si na výsledek, který můžete okamžitě sdílet na svých sítích.

Zdroj,foto: fakeavacation.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru