Facebookovská novinka: sdílení 3D fotografií

Facebookovská novinka: sdílení 3D fotografií

Další novinkou, kterou si chce Facebook hýčkat své uživatele je postování 3D fotografií. 3D fotky jsou naší novou formou, jak sdílet zážitky a vzpomínky na sociálních sítích. V news feedu, tak budete moci ještě realističtěji sledovat virtuální život vašich přátel. 3D technologiezachycuje vzdálenost mezi objektem v popředí ana pozadí, což vytvoří 3D efekt.

Ať už je to záběr vašeho domácího mazlíčka, přátel nebo krásné místo z vaší poslední dovolené, stačí jen fotografovat v režimu Portrét pomocí kompatibilního smartphonu se dvěma objektivy a pak sdílet jako 3D fotografii na Facebooku. 3D snímek pak můžete díky novým facebookovým funkcím upravit. Funkce vytáření a sdílení 3D snímků bude dostupná v následujících týdnech.

3D fotky vám umožní lépe přiblížit svým přátelům vaše zážitky, navštívená místa nebo vaše společné kamarádské fotografie. Vaše vzpomínky se na okamžik stanou realitou.

A jaký je postup při zveřejňování 3D příspěvku?
1. Vytvořte fotografii
Při pořizování snímku si přepněte smartphone do režimu “Portrét”. Také funkce nabízí iPhony nové generace 7+, 8+, X or XS. Nejlepší výsledek budete mít, pokud hlavní objekt zachytíte z dálky 3 až 4 stop. Následně můžete zaostřit na hlavní objekt a lehce rozmazat pozadí.
2. Snažte se o co největší kontrast
3D efekt bude o to kvalitnější, pokud na snímku budete cílový objekt v kontrastu s pozadím.
3. Zvýrazněte texturu
Na některých fotografiích jsoiu materiály či předměty, které mají zajímavou texturu, která je na první pohled nevýrazná. Povaýte, zda by nebylo dobré ji více zvýraznit. Můžete použít efekty nabízené jak ve vašem smartphonu, tak přímo při sdílení na Facebooku.
3D rozměr je novým způsobem, jak sdílet svoje vzpomínky a ještě více zaujmout. Možnou nevýhodou je nutnost mít smartphone, který 3D snímky umí pořizovat.

Zdroj, text/foto: facebook.360.fb.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru