Dnes vyšlo 15 článků

Facebooková stránka společnosti Carun Pharmacy se stala obětí cenzury

Facebooková stránka společnosti Carun Pharmacy se jako první v České republice stala obětí cenzury. A to i přesto, že konopí užívané pro výrobu všech produktů Carun v České republice je naprosto legální. Facebook tento místní zákon ignoruje a pozastavil možnost propagace společnosti a jejích produktů. Omezení postihlo nejen stránku Carun Pharmacy, ale také osobní profil Jiřího Stably, majitele a zakladatele sítě Konopných lékáren a značky Carun.

Podobná situace se nyní děje i jinde ve světě. Před pár dny byly zablokovány 3 stránky společností, které se zabývají prodejem léčivých konopných produktů v New Jersey. Konopí pro medicínské účely je v tomto i dalších státech USA legální, přesto se nachází v šedé zóně – na federální úrovni je konopí pro jakékoli účely stále nelegální drogou. Mezi země připouštějící legální využití konopí k medicínským účelům patří kromě České republiky také Rakousko, Kanada, Finsko, Německo, Izrael, Itálie, Nizozemí, Portugalsko a Španělsko.

„Rozhodnutí Facebooku absolutně nechápu a neschvaluji, je to o nich špatný krok. Jestliže jsou naše produkty legální, nevidím důvod zákazu jejich propagace. Všechny produkty vyrábíme z rostliny Cannabis sativa, splňujeme přísné farmaceutické podmínky a nepohybujeme se dokonce ani v takzvané šedé zóně,“ popisuje Jiří Stabla, zakladatel společnosti Carun Pharmacy a Konopných lékáren. 

Screenshot_12

Podmínky pěstování konopí jsou upraveny zákonem

Konopí, které je možné legálně pěstovat, upravuje zákon 167/98 Sb. o návykových látkách. Pro léčebné použití se jedná o odrůdy Cannabis sativa L. a Cannabis indica Lam – tedy ty, které v celém svém váhovém obsahu, včetně stonku a kořene, před vysušením neobsahují více než 0,3 % látky THC.

Produkty Carun splňují všechny zákonné  požadavky

Společnost Facebook ve svých podmínkách pro reklamu jasně definuje, že nepovoluje propagaci ilegálních drog, případně prodej léčiv neautorizovanými prodejci. Tím však podle české legislativy produkty Carun nejsou a společnost Jiřího Stabla splňuje všechny zákonné požadavky pro prodej potravin, kosmetiky i léčiv z konopí.

„Naše produkty jsou k zakoupení v několika státech Evropy a v brzké době plánujeme jejich rozšíření dokonce i na trh v USA, samozřejmě jen do těch federálních států, kde je prodej konopných léčiv povolen. Nenabízíme konopí, ale výrobky z něj. Žádný z nich neobsahuje nepovolené substance, nemají psychoaktivní účinky a nevyvolávají závislost,“ vysvětluje Jiří Stabla. 

Facebook zablokoval všechny reklamní účty u profilů Jiřího Stably

Kvůli propagaci produktů zablokoval Facebook také další profily spojené Jiřím Stablou, konkrétně profily DJ NUFF, Allergen, Vegan house, CBD revue, Konopná lékárna, Konopnyshop.cz, MinimalNuff, STOP Očkování dětí a Veganské recepty.

„Další mé profily na této síti sice s tímto mým podnikáním úzce nesouvisejí, přesto se Facebook rozhodl omezit možnosti jejich propagace. Není mi jasné, jakou legislativou se řídí. Osobně to považuji za naprosto nepřijatelné chování a jsem připraven se mu bránit,“ říká závěrem.

blokace-účet blokace-učet-2

Komentáře

Nahoru