Facebook: Zvěčněte účet zemřelé osoby

Facebook: Zvěčněte účet zemřelé osoby

Pokud sledujete aktuální dění, jistě jste si všimli, že se to v poslední době až moc hemží špatnými zprávami. Od dvanáctiletého dítě za volantem, které přejelo malého chlapečka, až k úterní strašné události na střední škole ve Žďáře nad Sázavou.

O Peťovi a jeho hrdinství se mluví neustále. V televizním zpravodajství na všech stanicích, na internetových zpravodajích i sociálních sítích. Diskutuje se o znovuobnovení trestu smrti, o tom, jak mohli Barboru Orlovou propustit z léčebny, či o tom, že takhle hrdinsky by se nezachoval každý. U žďárských škol hlídkují policisté. Život na tamní Střední škole obchodní a služeb už není takový, jako býval. Situace pochopitelně všechny poznamenala.

Z Péti se ale zároveň stal velký hrdina. Facebookem se šíří stránky jako R.I.P Petr Vejvoda, které na něj vzpomínají, události určené minutě ticha k uctění jeho památky a výzvy k jeho nominaci na Cenu Michala Velíška. Statečná žena, která kdysi ubránila před Barborou Orlovou malou holčičku, totiž cenu tenkrát taky získala, takže Petr Vejvoda jistě nemá o nic menší šanci. Určitě se najde mnoho lidí, kteří ho nominují, a pokud se chcete přidat, zkuste to tady taky. Není na tom nic složitého, jen se možná zaseknete u položky telefonního čísla nominovaného, která musí být vyplněná. Někteří tam trefně píšou, že v nebi telefony nemají, klidně tam ale stačí dát jen pomlčku.

opravdove-hrdinstvi

Ano, zachránit život je hrdinství

Profilová fotka současného největšího hrdiny má sedm tisíc lajků, sleduje ho přes tisíc lidí, na zdi má hromady příspěvků. Na své úvodní fotce má Eminema s textem, že když máš nepřátele, znamená to, že jsi něco dokázal. A tak ho lidé srovnávají právě s Eminemem… Že toho dokázal daleko více než nějaký Eminem. Kdo z vás by měl tolik odvahy a nasadil vlastní život?

vzpominky

U školy na Peťu vzpomínají

Na Facebooku je hrdinou, ale co bude dál?

Ale jak to jde vlastně s Facebookem dál, když už nejste mezi živými a nechodíte na něj? V souvislosti s touhle situací jeden z uživatelů Facebooku poukázal na facebookový formulář na zvěčnění. Možná jste ani nevěděli, že něco takového existuje.

Facebook vám nabízí jednoduchý formulář, který by měl sloužit k připomínce účtu zemřelé osoby. Pro účty živých lidí je zakázáno ho používat. Vaším úkolem je zapsat jméno osoby, přidat odkaz na její Facebook a e-mailovou adresu. Pak je třeba dodat, co s ní máte vlastně společného, kdy zemřela a proč (případně odkaz na nějaký článek, pokud se o smrti psalo na internetu). Po odeslání tohoto formuláře Facebook situaci prověří a účet bude vnímán jako účet zemřelého člověka. Sociální síť bude chránit jeho soukromí a také zamezí, aby se na něj kdokoliv přihlásil.

memorization-request

Žádost o zvěčnění účtu může vyplnit prakticky každý, oříškem může být jen e-mail účtu, který chcete nahlásit

Je to šílené, na co všechno musíte v dnešní době technologií myslet, že? Zamysleli jste se někdy nad tím, co všechno by po vás zůstalo na internetu, sociálních sítích a různých jiných webech? A co by s tím bylo dál?

Komentáře

Nahoru