Dnes vyšlo 15 článků

Facebook ztrácí na popularitě: gigant sociálních sítí přichází o uživatele

Facebook ztrácí na popularitě: gigant sociálních sítí přichází o uživatele

Je to s podivem, ale světově největší sociální síť Facebook ztrácí na popularitě. Na Facebooku se přestávají tvořit nové profily a ty stávající stagnují. Tento úpadek se týká především mladých lidí. A když už většina uživatelů Facebook používá, využívají spíše aplikaci Messenger. V dnešní smartphonové generaci má jen málo kdo, ve svém chytrém telefonu, nainstalovanou aplikaci Facebook. 

Nicméně Facebook se snaží své uživatele nalákat na nejrůznější inovace a služby, které by uživatele na Facebooku udržely. O nových službách Facebooku jsme již psali. Například Facebook seznamka, poradna pro dospívající děti nebo již fungující Marketplace, kde můžete inzerovat jakékoliv věci k prodeji.

Facebook na 4. místě

Jenže ani jedna z těchno inovací nepřiměla mladou generaci ke stálé aktivitě na sociální síti. Při průzkumu v Americe se ukázalo, že je Facebook až na 4. místě, co se týká oblíbenosti mezi sociálními sítěmi. Facebook tedy překvapivě získal bramborovou medaily. A jaké sociální sítě se umístili na medailových pozicích? Na prvním místě se umístil YouTube. Na druhém Instagram a na třetím Snapchat. Po Facebooku následoval Twitter, Tumblr a Reddit. Výzkum provádělo výzkumné centrum Pew. Výsledky ukazují, jaká média mají lidé nejraději a o co se zajímají. Jednoznačně vedou multimédia a to videa a fotografie.

Snímek obrazovky 2018-06-05 v 20.47.57

Průzkum vychází z dotazování teenagerů v Americe. Přičemž o jeho výsledcích informoval server TechCrunch. Dalším překvapením, které průzkum ukázal je to, že bohatší lidé používají Facebook méně, než ti chudší. Mnohem raději mají aplikaci Instagram, kde se mohou chlubit svým bezchybným životem. Facebook se nemusí o své případné příjmy obávat, protože Instagram spadá do jeho prozatimního impéria.

Zdroj, text/foto: techcrunch.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru