Facebook změnil algoritmus. Upřednostňuje příspěvky od rodiny a přátel

Facebook změnil algoritmus pro zobrazování nových příspěvků, přičemž by měl upřednostňovat příspěvky vaší rodiny a přátel před příspěvky stránek. Informaci oznámil sociální gigant ve středu 29. června 2016.

„Facebook byl postaven na myšlence spojovat lidi s přáteli a rodinou,“ řekl mluvčí Facebooku Lars Backstrom v tiskové zprávě. „Naší největší prioritou je udržet propojení lidí, míst a věcí, se kterými uživatelé chtějí být ve spojení.“

facebook-login-1475585_1280

Facebook změnil algoritmus news feedu. Zdroj: Pixabay

Změna algoritmu způsobí pokles dosahu příspěvků stránek, a proto provozovatelé stránek zvýší rozpočet na propagaci příspěvků. A právě z reklam sociální síť vydělává.

Facebook vám bude zobrazovat nejprve příspěvky od členů rodiny, které máte v informacích označené jako členy své rodiny. A dále se vám budou zobrazovat příspěvky od přátel, se kterými se nejvíce bavíte. A to sociální síť pozná tak, že máte s daným uživatelem nějakou společnou fotku či jste společně navštívili nějaké místo.

News feed se v posledních letech dočkal mnoha změn. Například v loňském roce v dubnu Facebook oznámil, že bude zobrazovat nejprve příspěvky přátel, které znáte v reálném životě.

„Pokud uživatel na své zdi vidí pouze příspěvky od stránek či značek, je méně aktivní a nepřidává příspěvky,“ a proto se Facebook rozhodl pro takovou změnu algoritmu.

Zdroj: iDropNews

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru