Dnes vyšlo 1 článků

Facebook získal startup, který zrychlí výrobu hardwaru

Společnost Facebook, která provozuje světově nejznámější sociální síť, získala startup pro rychlou výrobu hardwaru. Konkrétně se jedná o startup Nascent Objects, který zjednodušuje produktový design a výrobu.

Produkty této společnosti jsou charakteristické svou modulárností, respektive jsou navrženy tak, aby se mohly opakovaně využívat. Společnost totiž věří, že z pouhých 15 prvků je možné sestavit až 80 % gadgetů, které jsou momentálně na trhu dostupné. Například zařízení pro sledování vody se může proměnit v dron či videokameru.

nascent

Zdroj: Mashable

Startup vznikl v únoru 2014. A nyní se připojí k tajným projektům společnosti Facebook, které se vyvíjí v Building 8.

Baback Elmieh, CEO a zakladatel Nascent Objects, oznámil akvizici v prohlášení na weboých stránkách společnosti.

„Lidé si zvykli na to, že mohou mít software, jaký chtějí a kdykoliv ho chtějí. Chceme, aby takto vnímali i hardware, a myslíme si, že Facebook je nejlepší místo, které myšlenku promění v realitu,“ řekl Baback Elmieh.

Regina Dugan, vedoucí Building 8, o akvizici informovala v příspěvku na Facebooku. Sdílela video, které poskytuje pohled na Nascent Objects.

„Představte si, že návrh, výroba a doručení hardwarových produktů bude trvat pouze týdny. Místo toho, aby to trvalo měsíce či roky,“ dodala Regina Dugan.

Facebook, co se hardwaru týče, se zajímá především o hardware ve virtuální realitě. V březnu 2014 koupil společnost Oculus Rift za 2 miliardy dolarů.

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru