Facebook zavede mizející zprávy jako má Snapchat, do jedné hodiny se automaticky smažou

Kromě vtipných fotek a videích jdou na Snapchatu i odesílat zprávy, které po nějaké době vždy zmizí. Neuvěřitelně fajn funkce pro důvěrnější konverzace, na které chcete co nejrychleji zapomenout. Když to vývojáři v mobilní aplikaci představili, začala nová éra komunikace na Snapchatu.

Svědčí o tom i aktuální statistiky Snapchatu, který každou sekundu odešle více jak 8 tisíc zpráv. Fakt, neuvěřitelné číslo. Jak na to ale reaguje král sociálních sítí?

Neúspěšný obchod

Již před rokem jsme psali o tom, že se Mark Zuckerberg snažil Snapchat dostat na svou stranu. Pokus o transakci o velikosti 3 miliard dolarů se nepovedl, neboť se vývojáři rozhodli, že prostě své veledílo neprodají. Facebook tedy reagoval podobnou aplikací, kterou nazval SlingShot. Vzhledem k tomu, že jí skoro nikdo nezná, dá se usoudit, že se nedokázala moc dobře prosadit. Ale nyní přišel s trošku chytřejším plánem. Funkci mizejících zpráv zapojí do již existující aplikace Messenger. Tato „vychytávka“ se již testuje, díky ní se námi odeslané zprávy automaticky po hodině smažou.

Takhle to funguje na Snapchatu

Takhle to funguje na Snapchatu

Testují vybraní uživatelé z Francie

Mizející zprávy mají zatím na testování pouze vybraní uživatelé ve Francii. Dle nejnovějších informací je však možné, že v brzké době Facebook spustí tuto vychytávku pro všechny své uživatele. Jak to bude fungovat? Naprosto jednoduše, vždy si miznoucí zprávy zapnete a dokud bude funkce aktivní, všechny zprávy se automaticky po jedné hodině smažou. Jakmile si službu deaktivujete, vše se vrátí do normálu. Naprosto jednoduché.

Zdroj: TC

Komentáře

Nahoru