Dnes vyšlo 15 článků

Facebook zavádí funkci Live Audio. Od příštího roku umožní živé zvukové vysílání

Živá videa (Live Video) na Facebooku jsou velice úspěšná, přičemž je využívají všichni od velkých technologických firem propagující své výrobky až po celebrity sdílející se svými fanoušky svůj život. Nicméně problém je v tom, že ne každý má vysokorychlostní připojení k internetu ke sledování živého videa. Alternativou by se tak mohlo stát živé zvukové vysílání neboli Live Audio.

Facebook zpozoroval, že někteří uživatelé chtějí svůj příběh vyprávět slovy, nikoliv videem. Už nyní někteří uživatelé využívají živé video tak, že povídají příběh a na pozadí videa umístí pouze statickou fotografii či obrázek. I pro ně by bylo výhodnější vysílat ve formátu Live Audio, který bude navíc datově méně náročný. To ocení i stránky, které chtějí vysílat dění z nějaké akce, na které není dostatečně dobré internetové připojení, a uživatelé, kteří nemají rychlý a stabilní internet ke sledování živých videí.

Jak se dá živé zvukové vysílání využít? Můžete dělat rozhovory, číst knihy, udělat dramatickou či komediální show a podobně. V případě Live Audio se můžete přepnout do jiné aplikace či zamknout telefon, aniž by došlo k vypnutí nahrávání.

Aktuálně je funkce dostupná vydavatelům jako BBC World, LBC, Harper Collins a podobně. Začátkem příštího roku by měla být dostupná i ostatním uživatelům.

Zdroj: Android Community

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru