Dnes vyšlo 15 článků

Facebook začíná spojovat chaty: Messenger a Instagram Direct budou spolupracovat

Facebook začíná spojovat chaty: Messenger a Instagram Direct budou spolupracovat

Spekulovalo se o tom už minulý rok, a nyní to vypadá, jako by se změny konečně prováděly: Facebook začal vyzívat uživatele, aby propojili své chatové účty Facebook Messenger a Instagram Direct.

Někteří uživatelé vidí zprávu uvnitř Instagramu na platformě Android a iOS jako „nový způsob zprávy“ – novým způsobem je chatovat přímo s kontakty na Facebooku i Instagramu. Přijměte upgrade a ikona přímé zprávy v Instagramu se změní z obvyklého symbolu papírového letadla na symbol Facebook Messenger. V praxi se ale nezdá,, že by byl odkaz ještě plně funkční.

Facebook o poslední aktualizaci neřekl nic, takže není jasné, kolik uživatelů má ještě možnost tento proces zahájit. Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg však již dříve poznamenal, že chce, aby všechny aplikace pro zasílání zpráv, které jeho společnost provozuje, spolupracovaly. V minulosti Zuckerberg hovořil o tomto druhu propojení, který uživatelům poskytuje výhody „ochrany soukromí a zabezpečení“ – přesto však trval na tom, aby sloučení přímých zpráv WhatsApp, Facebook Messenger a Instagram bylo optimalizované.

Nová výzva, která se objeví na Instagramu, vám dává možnost rozhodnout se připojit k Facebook Messenger, nebo ne. Pokud tak učiníte, aktualizovali jste pro vaše chaty „nový barevný vzhled“, přejetím prstem na odpověď a schopnost reagovat na zprávy, které jste odeslali, pomocí libovolného emoji, který se vám líbí. Z oficiálních prohlášení, které jsme doposud slyšeli, to nezní, jako by Instagram, WhatsApp a Facebook budou používat jeden jediný systém zasílání zpráv, ale spíše, že všechny tři systémy zasílání zpráv budou schopny spolu komunikovat.

 

Zdroj, foto: techradar.com

 

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru