Dnes vyšlo 15 článků

Facebook začíná brojit proti sebevraždám i kyberšikaně zcela novým nástrojem!

Facebook začíná brojit proti sebevraždám i kyberšikaně zcela novým nástrojem!

Nejpoužívanější sociální síť současnosti – Facebook – se rozhodla zatočit s kyberšikanou a předcházet sebevraždám. Facebook je v této věci již několik let kritizován, kvůli své nečinnosti. Mnohdy je přitom posledním místem, kde se lidé svěřují se svými problémy nebo dokonce s tím, že si chystají něco udělat. 

Facebook spustil tento týden úplně nový nástroj, kterým můžete dát vědět, že není něco v pořádku. Zkrátka uvidíte-li, že má uživatel (váš přítel na Facebooku) nějaké potíže a nebo potřebuje odbornou pomoc, odešlete systémovou zprávu a pracovníci “modré knihy tváří” kontaktují osobu, která se zdá v koncích.

Zpráva uživatele upozorní, že o něj mají obavy jeho přátelé, neboť si pravděpodobně prochází těžkým obdobím. Následně Facebook zmíněného člověka uklidní, že tento vzkaz je 100% důvěrný a nikdo jiný k němu nemá přístup. Poté se zeptá, zda chce uživatel s někým mluvit nebo zda potřebuje nějaké tipy a podporu.

Ve zprávě je také napsáno:

Záleží nám na Vás a proto bychom Vám rádi nabídli pomoc, pokud jí potřebujete. Nejste v tom sami – toto děláme pro mnoho lidí každý měsíc.

Na projektu se podílí odborníci od Forefront až po Save.orgNational Suicide Prevention Lifeline.

Zdroj: lupa.cz

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru