Facebook zabíjí za volantem

Facebook zabíjí za volantem

Co myslíte, že se stane, když si za volantem prohlížíte, co je nového na Facebooku? Jasně, je to evidentní. Za volantem se nemá ani telefonovat, natož prohlížet si sociální sítě. Dnešní mladí lidé to ovšem vidí jinak. A pak to dopadá přesně takhle, jako v případě dvacetileté Abby Sletten.

Je to jasné. Nehod způsobených psaním smsek a koukáním do mobilu za jiným účelem v poslední době přibývá. Případ ze Severní Dakoty ovšem ukazuje extrémní příklad řidičky, která absolutně nebrala ohled na bezpečnost nejen sebe, ale i všech okolo.

Abby Slatten jela rychlostí téměř 140 km/h. Už to samo o sobě je docela dost. Jenže ona zřejmě dost věřila svým řidičským schopnostem, protože si u toho ještě kontrolovala fotky na Facebooku.

No a pak to přišlo. Její SUV narazilo do jiného auta, ve kterém seděl 89 letý Phyllis Gordon. Ten okamžitě podehl svým zraněním a na místě zemřel.

Jak přišli na to, že za to může Facebook?

Každý trochu inteligentní člověk by se zřejmě nechlubil tím, že si za volantem při vysoké rychlosti prohlížel Facebook. Neudělala to ani Abby. Nicméně u dnešních technologií je ten problém, že se tam dá všechno zpětně dohledat. Vaše aktivita se všude ukládá. A tak když policie její telefon po nehodě prozkoumala, zjistila, že si v době havárie prohlížela fotografie na Facebooku. Těsně před srážkou rovněž obdržela a odeslala několik textových zpráv.

Používat mobilní telefon za jízdy je přitom v Severní Dakotě zakázáno a trestá se finančním postihem 100 dolarů. Místní šerif Mike Crocker však po incidentu uvedl, že by trest měl být určitě vyšší. Musí dát lidem jasný důvod, proč by během jízdy neměli používat své mobily.

Abby Sletten byla obviněna ze zabití z nedbalosti. Maximální trest, který mohla dostat, byl ovšem docela směšný. Jedná se o pouhých pět let. Navíc byla ve středu propuštěna na kauci. A tvrdí, že si na nehodu vůbec nepamatuje.

Co myslíte? Kolik takových životů, jako byl ten devětaosmdesátiletého Phyllise, ještě Facebook ukončí?

Zdroj: Cnet, fotografie: Flickr - Nate Flu

Komentáře

Nahoru