Facebook nabídl za Snapchat 1 miliardu dolarů

Facebook nabídl za Snapchat 1 miliardu dolarů

Jaká je reálná cena internetových společností? Nad tím si investoři lámou hlavu již pekně dlouho. Nicméně Facebook má v tom jasno – za aplikaci určenou ke sdílení fotografií Snapchat nabídl rovnou 1 miliardu dolarů.

S těmito informacemi přišel The Wall Street Journal. Ještě zajímavější ale je, že výkonný ředitel Snapchatu Evan Spiegel tuto nabídku odmítnul. Nicméně nebylo upřesněno, kdy přesně tato nabídka proběhla.

1 miliarda dolarů vám může znít povědomě, protože přesně tolik před rokem dal Facebook za jinou aplikaci pro sdílení fotografií – Instagram. Tento krok se považuje za chválihodný, neboť Facebook se  snaží udržet si svoji moc.

snapchat2

Snapchat umožňuje rychlou fotokomunikaci se svými přáteli

V době, kdy lidé se začali přesunovat ze psaní na sdílení fotek, se jednalo o logický krok. Stejně tak by Facebooku pomohla i koupě Snapchatu, na kterém je denně zasláno více než 350 milionů fotozpráv.

Facebook by tímto rozšířil svoje pole působnosti a mohl by se tím vyhnout blížící se katastrofě – podle některých studií mladí lidé ztrácejí zájem o Facebook. Pokud jsou tyto spekulace pravdivé, tak by se Snapchat zařadil do stejné kategorie startupů jako Instagram či Waze.

Ty byli zakoupeni i přes to, že nemají žádné vysoké příjmy. Rovněž je třeba zdůraznit, že Snapchat má potenciál. Před pár lety byl Twitter považován za nějakou okrajovou záležitost, která se neprosadí.

A nyní? Twitter patří mezi nejdůležitější internetové média a jeho cena na burze se odhaduje na 11 miliard dolarů – tedy 204 mld Kč.

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru