Facebook Worplace bude zdarma pro každou firmu

Pamatujete si na Facebook Worplace představený v říjnu loňského roku? Má to být platforma pro usnadnění komunikace v rámci firmy. Jenže nejspíš se nechytla tak, jak si Facebook představoval. Proto teď pracuje na nové bezplatné verzi.

Facebook se snažil nabídnout přijatelný cenový model – platí se pouze za aktivní uživatele. Jenže firmy to až tolik neoslovilo. Proto vývojáři pracují na bezplatné verzi a doufají, že přilákají více lidí.

Budou existovat dvě verze

Současná verze bude přejmenovaná na Premium a bude se i nadále prodávat za 3 dolary měsíčně na osobu (do 1000 aktivních uživatelů) a 2 dolary měsíčně na osobu (pro firmy s více než 1000 zaměstnanci). Kromě toho bude možné používat verzi Standard, která bude zcela zdarma.

workplace

Jaké budou rozdíly ve funkcích, není jasné. Simon Cross, produktový manažer pro Workplace, každopádně potvrdil, že se tímto krokem snaží přitáhnout více zákazníků. Cílem je, aby firmy nejdříve vyzkoušely neplacenou verzi a pak přešly na Premium.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru