Facebook vybral manažery primární emise akcií

Facebook vybral manažery primární emise akcií

Nejrozšířenější sociální síť Facebook vyměňovala pět manažerů primární emise akcií (IPO). Za hlavního organizátora si vybrala investiční banku Morgan Stanley, dalšími čtyřmi manažery budou Goldman Sachs, Bank of America Merrill Lynch, Barclays Capital a JP Morgan.

Informovala o tom včera agentura Reuters, přičemž se odvolávala na dobře informované zdroje. Emise akcií Facebooku jsou svým objemem doteď největší v historii technologického sektoru. Společnost si od něj slibuje primární zisk 5 mld. dolarů. Podle zdrojů agentury Reuters má sociální síť vstoupit na burzu již ve středu a začátek veřejného obchodování s akciemi je možné očekávat v květnu.

Primární nabídka akcií Facebooku překonává dosavadní emise v technologickém sektoru. Z nich byla doteď největší emise akcií internetové společnosti Google v objemu 2 mld. dolarů.

Štítky: , ,

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru