Dnes vyšlo 15 článků

Facebook vloží doprostřed videí reklamy

Jsou pro vás nepříjemné reklamy na YouTube, které se objevují před začátkem videa a které můžete přeskočit až po několika sekundách? Dobrou zprávou je, že Mark Zuckerberg tyto reklamy nesnáší. Špatnou zprávou je, že jeho sociální síť plánuje zavést trochu jiný typ reklam, který se může zdát jako ještě více nepříjemný.

Facebook plánuje zavést reklamy uprostřed videa, přičemž reklamy přeruší to, co zrovna budete sledovat. Reklama se zobrazí po 20 sekundách přehrávání videa. Ale potěšující zpráva je, že bude vkládána pouze do videí delších než 90 sekund.

web-design-1953128_1280

Zdroj: Pixabay

Prozatím byly tyto reklamy testovány u live videí, ale brzy by se měly objevit u všech videí na Faceboku. To potěší tvůrce obsahu, protože 45 % provize z reklamy si nechává sociální síť a zbytek putuje na účet tvůrců obsahu, stejně jako to dělá YouTube.

Vydavatelé by měli příležitost zpeněžit svá videa na Facebooku. Uživatelé na sociální síti si denně přehrají 100 milionů hodin videí.

Zdroj: GSM Arena

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru