Facebook vítězí v soudním sporu. Čínský soud zakázal potraviny značky face book

Americká společnost Apple se potýká s problémy na čínském trhu, přičemž se soudí o ochrannou známku IPHONE. Právě pod touto značkou v Číně prodává jedna firma kožené doplňky. Nicméně Apple soudní bitvu prohrál. Také Facebook se pustil do soudního sporu, ale s tamní potravinářskou firmou prodávající nápoje pod značkou face book. A Facebook v boji zvítězil.

Všechny mezinárodní společnosti působící v Číně musí prokázat, že se jedná o populární společnosti také na tamním trhu. V opačném případě nemusí ochrannou známku získat. Čínský soud uznal, že potravinářský koncern chtěl imitovat známější jméno. O ochrannou známku face book si požádal až v roce 2011.

face book

Facebook vyhrál soudní spor v Číně. Nápoje značky face book jsou zakázané.

Ačkoliv je Facebook stejně jako ostatní sociální sítě na čínském internetu blokován, čínský soud sociální síti vyhověl. Uživatelé zde obchází zákaz různými nástroji, například VPN. A nyní by se mohl vztah mezi čínskou vládou a modrobílou sociální sítí napravit, protože Mark Zuckerberg se osobně setkal s vedoucím tamní propagandy Liou Jün-šanem.

Zdroj / Foto: Reuters

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru