5 velkých změn, které Facebook chystá na profilech uživatelů

Uživatelé sledují největší sociální síť nejen na webové verzi, ale také v mobilním zařízení. Facebook se rozhodl udělat další velkou změnu, tentokrát v profilech samotných uživatelů. Profily na Facebooku se tak mohou stát mnohem více výkladní skříní osobnosti uživatele.

V letošním roku na sociální síti vypukla takzvaná duhová mánie, která podporovala legalizaci homosexuálních sňatků ve všech státech USA. Uživatelé, kteří vyjadřovali podporu tomuto rozhodnutí, si zabarvili profilový obrázek duhovým filtrem. Facebook si uvědomil, že profilové obrázky vyjadřují názory a postavení k nějaké události. Nicméně mnohem lepší je vyjádření videem než statickým obrázkem. Uživatelé Faceboou budou moci místo profilového statického obrázku nahrát sedmivteřinové video, které se bude točit ve smyčce. Po kliknutí na profilový obrázek se spustí také případný zvuk. Touto změnou ale Facebook rozhodně nekončí.

01-video_gifs_final_opt3_large-2

Můžete vložit až 7s dlouhé video

5 velkých změn, které Facebook chystá na mobilní verzi

  1. Můžete si sami vybrat ty nejlepší fotky, které se zobrazí v náhledu fotek na vašem profilu hned pod profilovou fotkou a informacemi.
  2. Můžete si nastavit dočasnou profilovou fotku.
  3. Nap profilu se pod profilovým obrázkem zobrazí informace o vás a můžete napsat vaši charakteristiku ve sto znacích.
  4. Profilový obrázek bude vycentrovaný.
  5. Místo statického profilového obrázku můžete vložit sedmivteřinové video (více informací výše).

Vybrané fotografie

Sami si vyberete pět nejlepších fotek, které se zobrazí přímo na vašem profilu pod profilovým obrázkem a informacemi o vás. Lidé, kteří kliknou na váš profil, uvidí ty nejlepší fotky. Současně mají vybrané fotky sloužit jako klíč k vaší identitě. Můžete zde dát své domácí mazlíčky i nějaké selfie. Při výběru fotek pamatujte na to, že podle vybraných fotek vás spousta uživatelů bude soudit.

03-featured-photos_cy_final

Vybrané fotky

Dočasné profilové obrázky/videa

Dále chce Facebook umožnit nastavení dočasné profilové fotky, respektive videa. Doba platnosti se bude moci nastavit od jednotek hodin po dny i týdny. Pokud jste zrovna na dovolené, nastavíte si na týden profilovou fotku s letním motivem. Jakmile z dovolené přijedete, profilový obrázek se automaticky změní.

temporary-profile-pic_vacation (1)

Dají se nastavit dočasné profilové fotky, například, že jste zrovna na dovolené.

Nový vzhled mobilních profilů

Další změnou je nový design mobilních profilů, přičemž profilový obrázek je vycentrovaný. Pod profilovým obrázkem se zobrazí tlačítka pro nastavení profilu. Hned pod tlačítky se zobrazí informace o vás a vaše charakteristika, která může být dlouhá až 100 znaků.

featured-photos_cy_final

Nové zobrazení profilů

Zdroj / Foto: News Room, TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru