Facebook vás varuje, když vás bude chtít sledovat vláda

Hacker nebo spammer vám na Facebooku může pěkně uškodit. Zjistí vaše osobní údaje, nebo pod vaším účtem začne publikovat sprosté příspěvky. Ale co když se na vaše soukromé zprávy začne dívat vláda? Facebook slíbil, že vás varuje.

„I když jsme vždy podnikali kroky k zabezpečení účtů, o kterých jsme si mysleli, že by mohly být ohroženy, pokud budeme mít silné podezření, že by útok mohl být podporovaný vládou, zobrazíme dodatečné upozornění,“ popsal Alex Stamos, Facebook Chief Security Officer na blogu. „Děláme to proto, že tyto útoky jsou obvykle vyspělejší a nebezpečnější, a důrazně ohroženým lidem doporučujeme podniknout nezbytná opatření k zajištění všech jejich online účtů.“

Když bude Facebook přesvědčený, že se o váš účet snaží vláda, zobrazí vám toto varování:

12107890_10153611010246886_3935073197580215636_n

Nic bližšího se nedozvíte

Stamos dodal, že Facebook vám ale neposkytne žádné další vysvětlení, proč má podezření. Nezmíní ani konkrétní osobu. Vlastně se nedozvíte dokonce ani to, zda vás špehuje někdo z České republiky nebo z Ugandy.

Doporučení vám jen dá najevo, že byste měli používat dvoufaktorové ověření, změnit si heslo a přeinstalovat počítač, protože by mohl být ohrožen malwarem.

fb

Alex Bruna to vystihl docela přesně, že? :-)

Hrozby od státu jsou podle Facebooku reálným nebezpečím. V první polovině roku 2014 se vládní žádosti o uživatelská data zvýšila o 24 %. Kdo ví, co vláda nebo vládou sponzorovaní agenti dělají, když jim Facebook data neposkytne. Pochopitelně existují způsoby, jak se k nim dostat, a samotná skutečnost, že nás o tom Facebook informuje, jasně dává najevo, že se to stává.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru