Dnes vyšlo 15 článků

Facebook vám řekne, co jste dělali dnes před několika lety

Nová funkce Facebooku s názvem On This Day vám poví všechno, co jste dělali v minulosti. Zobrazí vám, jaké příspěvky jste publikovali před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi. Dnes vám ukáže, co jste dělali každého 10. prosince.

Vybavujete si ty příspěvky, ve kterých Facebook připomíná, že už jste s někým přátelé dva roky? Nebo pět let? Tohle je vlastně něco podobného, jen se to nevztahuje pouze na přátele, ale na všechno, co jste kdy na Facebooku udělali.

Podívejte se, co jste dělali dnes

Funkce byla představená již před nějakým časem, ale teprve v poslední době se o ní začíná mluvit. A my vám doporučujeme se aspoň podívat na její nastavení.

Co jste dělali dnes před několika lety snadno zjistíte na adrese facebook.com/onthisday. Facebook vám poví, koho jste si zrovna před rokem přidali do přátel nebo jakou jste před pěti lety na zdi sdíleli písničku. Možná budete překvapeni, možná zděšeni.

Každopádně se na této adrese dá zajistit také to, aby vám Facebook denně připomínal, co jste kdy udělali. Když máte funkci vypnutou a nenajedete přímo na adresu facebook.com/onthisday, nikdy to neuvidíte. Jakmile funkci zapnete, Facebook vám to bude každý den připomínat.

onthisdaynotif

Pozor na to, jaké vzpomínky uvidíte

Co si budeme povídat, každý z nás má vzpomínky, které raději nevytahuje. Ať už se jedná o nepovedenou lásku nebo zážitky s lidmi, kteří už nejsou mezi námi. Proto je na výše zmíněné adrese vpravo nahoře možnost Preferences. Tam lze jednoduše filtrovat, která data a které lidi nechcete nikdy připomínat.

on_this_day

K čemu to je?

Podle průzkumů Facebooku se lidé často dívají do minulosti. Rádi si prohlíží svou zeď a sledují, co sdíleli s přáteli před rokem nebo dvěma. Nebo pěti. Mnozí z nich prý určitě ocení funkci, která to zjednoduší.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru