Dnes vyšlo 15 článků

Facebook v Německu bude častěji mazat nenávistné příspěvky

Němečtí politici již delší dobu kritizují Facebook, který podle nich používá dvojí metr, když toleruje nenávistné příspěvky, zatímco na nahotu je háklivý. Sociální síť nakonec ustoupila a bude víc hlídat xenofobní komentáře a výzvy k násilí.

Jeden právník z bavorského Würzburgu podal dokonce na manažery společnosti Facebook trestní oznámení. Kancléřka Angela Merkelová pak o problému v září mluvila přímo se zakladatelem sociální sítě Markem Zuckerbergem.

Výhrůžky fyzickým násilím budou odstraňovány

Příště budou výhrůžky fyzickým násilím uveřejněné na sociální síti v Německu “považovány za věrohodné hrozby a budou odstraňovány”. Dosud Facebook při úvaze, zda nenávistný příspěvek smazat či ne, posuzoval také míru reálnosti toho, že nakonec dojde k uskutečnění hrozby.

A smartphone user shows the Facebook application on his phone in Zenica, in this photo illustration

Tolerance  lehkovážným komentářům se výrazně sníží

Nová politika bude mít podle mluvčí Facebooku Tiny Kulowové za následek, že “budeme v Německu blokovat mnohem více kontroverzních obsahů”. Tolerance k lehkovážným komentářům s xenofobním podtextem se podle ní výrazně sníží.

Je dobře, že Facebook konečně podlehl tlaku a začne se hlásit ke své zodpovědnosti; reagoval německý ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Komentáře

Nahoru