Dnes vyšlo 15 článků

Facebook v Austrálii testuje nové seřazení news feedu podle témat

Facebook v Austrálii testuje novou verzi news feedu. V pátek (17. června 2016) si spousta australských uživatelů všimla, že v news feedu se jim jako první zobrazují vybraná témata, a to jak na desktopové verzi, tak i v mobilní aplikaci.

Facebook na novinku upozornil slovy: „Je zde nový způsob, jak zobrazit proud příběhů, které se zaměřují na konkrétní témata.“

facebook news feed

Testovaná verze news feedu

Facebook uživatelům nabídne výchozí témata, jako jsou Zvířata & Domácí mazlíčci, Politika, Cestování, TV & Filmy a Vztahy. Kliknutím na ikonu nastavení v pravé části témat můžete přidávat a odebírat témata, která vyhovují vašim zájmům.

Jakmile vyberete vhodné téma, sociální síť vás ještě vyzve, abyste vybrali podtéma. Například v kategorii Zvířata & Domácí mazlíčci se vás může uživatel zeptat na otázku: „Která zvířata a domácí mazlíčci jsou vaši oblíbení?“ Anebo si můžete vybrat dílčí podtéma, jako jsou Úžasná zvířata, Fakta o zvířatech či Práva zvířat.

facebook news feed 2

Výběr podtémat a v jednotlivých tématech

Z prvního testování je zřejmé, že se bude zobrazovat také obsah stránek, kterým uživatel nedal „To se mi líbí“. Zobrazovat se tedy budou příspěvky přátel, ale také přátel jejich přátel, veřejný obsah od lidí a stránek.

Facebook testuje novinku už nějakou dobu. Poprvé byla zaznamenána na desktopové verzi v říjnu a na mobilní verzi v prosinci. V dubnu byl news feed testovaný na zařízeních se systémem Android.

„Lidé nám řekli, že by chtěli zobrazovat příběhy na Facebooku týkající se konkrétních témat, o které mají zájem,“ dodal mluvčí sociální sítě. „A tak jsme testovali několik kanálů, aby mohli uživatelé dostávat více různých příběhů od lidí a stránek založených na tematických okruzích.“

Zdroj / Foto: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru