Facebook už testuje reakce u tlačítka Like

Na začátku října jsme vás informovali, že Facebook chystá něco, co by nám mělo vynahradit tlačítko Dislike. Lajk bude místo toho obsahovat sadu šesti smajlíků, kteří vyjádří vaše emoce, a v současné době už se funkce testuje.

Takzvané Facebook Reakce však rozhodně nejsou k dispozici pro všechny. Jsou dostupné pouze v několika zemích, ale jak informoval Geoff Desreumaux, už mají své místo i v záložce Přehled u facebookových stránek.

„Spustili jsme test, který lidem umožňuje označit příspěvky stránek různými reakcemi jako je smích, láska apod. Test běží jen v několika zemích. Pokud někdo zareaguje, uvidíte to v Přehledu své stránky.“

Pokud se ve své stránce podíváte do Přehledu a Dosahu, v některých zemích tam reakce uvidíte (ne v ČR). Grafem je znázorněno, kolik lidí vyjádřilo jakou emoci.

wersm-facebook-reactions-page-insights

Z grafu je sice vidět, že „Lajky“ stále představují 100 % reakcí, ale jsou tam i jiné emoce – Love, Wow, Haha, Yay, Sad a Angry. Jsme zvědaví na české překlady těchto emocí.

Jak to tak vypadá, Česko není mezi zeměmi, ve kterých Facebook funkci testuje, na své facebookové stránce reakce v Přehledu nevidíme. Pátrali jsme i na Twitteru a googlili, ale Geoff je očividně první, kdo funkci zpozoroval. 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru