Dnes vyšlo 15 článků

Facebook umožnil vytvářet tématické seznamy účtů a stránek

Facebook umožnil vytvářet tématické seznamy účtů a stránek

Facebook spouští funkci „Interest Lists“, která umožní zakládat a podepisovat se na tématické seznamy novinek uživatelů a veřejných stránek.

Již delší dobu Facebook umožňuje spojovat skupiny svých přátel a filtrovat s pomocí seznamu novinek – například číst novinky a obnovené zprávy pouze od kolegů.

V září minulého roku začal fungovat systém sjednocování přátel a umožnil současný poslech hudby s pomocí funkce „Listen with Your friend“.

Seznamy Smartlists již třídí automaticky přátele na kolegy, spolužáky atd. Také mohou uživatelé použít přednastavené seznamy jako – blízcí přátelé, známí a další možnosti, nebo si založit vlastní. Tehdy se objevila možnost podělit se také odkazem obsahu, nebo napsat sdělení pouze určitému okruhu uživatelů.

Nová funkce „Interest Lists“ umožní předělat Facebook v personifikovanou platformu se speciálními sekcemi nebo novinkami – podle témat, která zajímají uživatele, sdělil Eric Foller, jeden z tvůrců.

Do tématických seznamů, které si vytvoří sami uživatelé, je možné vložit účty známých osob, veřejné stránky, organizace a společnosti nebo také účty běžných uživatelů.

Pokud uživatele zajímá nějaká konkrétní tématika, například rychlé zprávy na Objevit.cz nebo téma podnikání na MladýPodnikatel.cz, může vyhledat seznam, který byl již vytvořen a podepsat se na jeho odběr.

Jestliže uživatel nenašel seznam, který jej zajímá, může být vytvořen přímo uživatelem. V nejbližší době uvidí uživatelé popisek „Interests“ (česky zřejmě „Zájmy“) na levé straně hlavního panelu. Po kliknutí uvidí již založené seznamy a možnost založit si vlastní.

Možnost podepsat se na obnovu několika stránek a uživatelů najednou existuje u konkurenta – sociální síti Google+. Stejně tak u Twitteru je možné řadit mikroblogy a podepsat se na celý seznam blogů najednou.

Zdroj: ComputerWorld.com

Komentáře

Nahoru