Dnes vyšlo 15 článků

Facebook: tolik fotek by se do jednoho fotoalba nevešlo

Facebook: tolik fotek by se do jednoho fotoalba nevešlo

Fotky publikované na sociální síť Facebook blesku- rychle narůstají. Během jedné vteřiny dokonce počet fotografií naroste až o neuvěřitelných 4 tisíce, což by muselo být hodně velké a objemné fotoalbum.

Počet fotografií na Facebooku stále roste, nedávno překročil počet 250 miliard fotek. Denní příbytek fotek je při tom až 350 milionů. Tyto statistiky uveřejnil na začátku měsíce Facebook ve své tiskové zprávě, která se zaměřuje Internet.org.

Přímo na sdílení fotografií slouží kromě Instagramu také Flickr, kam uživatelé nahrávají “pouhých”3,5 milionů fotek denně. Dohromady bychom zde našli osm miliard.

Facebook – skladiště fotek

Aktivní uživatelé denně na Facebook přidají 4,75 miliard různých položek – textových zpráv, komentářů, odkazů, videí. Mezi sebou si uživatelé denně odešlou přes 10 miliard zpráv a denně olajkují 4,5 miliardy příspěvků.

Důkaz o růstu počtu fotek ukazuje i číslo na začátku 2011, kde na Facebooku bylo pouze 100 mld. fotek. Aktuálně přibývá každou vteřinu na Facebook přes 4000 nových fotek, za minutu to je asi 217 fotografií a za hodinu neuvěřitelných 14,58 milionu fotek.

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru