Facebook testuje šetřit dat ve svých aplikacích pro Android

Aplikace modrobílé sociální sítě patří mezi nejoblíbenější mobilní aplikace na světě. Nicméně spokojenost ze strany uživatelů není příliš vysoká, přičemž si uživatelé stěžují na nestabilitu a vysokou spotřebu dat. A tento problém se snaží Facebook odstranit, a proto přichází s novou funkcí, kterou momentálně testuje v aplikacích pro Android.

Funkce, která slouží k šetření dat, by měla snížit množství přenesených dat při použití aplikace. Prozatím se funkce testuje pouze u vybraných uživatelů. A na základě výsledků testovací fáze společnost funkci upraví a přizpůsobí tak, aby byla při oficiálním spuštění vyladěná a užitečná.

ap_resize

Šetřič dat v aplikacích Facebook

Facebook popisuje připravovanou funkci jako kompresor obrázků, přičemž obrázky se budou zobrazovat v nižší kvalitě. Bohužel, více informací není známých, ale možná sociální síť přichystala i další způsoby optimalizace.

nexus2cee_Screenshot_20160531-224618-1_thumb

Odkaz na funkci je hned pod odkazem na profil.

Odkaz na funkci je umístěný nahoře v nastavení aplikace pod odkazem na profil uživatele. Ale pravděpodobně se jedná pouze o dočasné umístění, aby si uživatelé této funkce všimli.

Zdroj / Foto: Android Police

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru