Dnes vyšlo 15 článků

Facebook testuje platby na Stránkách v jihovýchodní Asii

O platbách zprostředkovaných přímo na Stránkách sociální sítě slýcháváme už delší dobu. A nyní se Facebook rozhodl pro testování připravované funkce. Uživatelům v jihovýchodní Asii umožňuje platit za produkty či služby přímo na Stránkách, aniž by museli opouštět platformu.

Uživatelé si mohou koupit produkt či službu a zaplatit přímo přes Facebook, a to v několika málo kliknutích. A nemusí z platformy odcházet. Platby zprostředkovává Qwik, což je produkt společnosti 2C2P. Qwik umožňuje placení přes kreditní a debetní karty a přes online bankovní převody.

facebook-1261834_1280

Facebook testuje platby na Stránkách.

Podle serveru TechCrunch, který novinku zveřejnil jako první, se Facebook ani 2C2P nevyjádřili k tomuto testování. A proč sociální síť zvolila pro testování zrovna jihovýchodní Asii? Hlavním důvodem pravděpodobně je, že zde se soustředí velké publikum uživatelů a že zde je Facebook velice populární.

Zdá se, že si chce Facebook udržet krok před konkurencí jménem Line, která už má vlastní transakční systémy.

Zdroj / Foto: WERSM

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru