Facebook testuje peer-to-peer platby

Týden co týden největší sociální síť představuje nějakou novinkou, respektive informuje o testování nějaké novinky. A tentokrát se jedná o platby peer-to-peer, které aktuálně testuje ve Spojených státech amerických.

Facebook testoval platby peer-to-peer už v minulosti, ale nyní je funkce přístupnější širšímu okruhu uživatelů. V nabídce aplikace Facebook se nachází možnost „Odeslat nebo požádat o peníze“, prostřednictvím které můžete odeslat svému příteli peníze, případně od něj peníze požadovat.

wersm-facebook-money-iphone

Odeslat nebo požádat o peníze, Zdroj: WERSM

Platby nebudou zprostředkovány v rámci aplikace Facebook. Jakmile kliknete na „Odeslat nebo požádat o peníze“, funkce vás přesune do aplikace Facebook Messenger, kde můžete platbu zprostředkovat.

wersm-facebook-money-iphone-2

Vše proběhne v aplikaci Facebook Messenger. Zdroj: WERSM

Platby peer-to-peer přes Facebook Messenger jsou podporovány prozatím v USA, tudíž tuto funkci vidí pouze uživatelé americké verze aplikace.

Zdroj: WERSM

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru