Dnes vyšlo 15 článků

Facebook testuje fotorámečky podobné těm na Snapchatu

Facebook se opět inspiroval u Snapchatu. Začal testovat funkci, prostřednictvím které přidáte fotorámeček na profilovou fotku. Nicméně v testovací fázi je funkce dostupná pouze v několika málo zemích.

V podstatě se jedná o webovou stránku Camera Effects Platform, kde nahrajete jednotlivé grafické prvky ve formátu PNG s průhledným pozadím, vytvoříte si rámeček, přidáte podrobnosti o rámečku a pošlete ho ke schválení. To trvá obvykle až týden. Po schválení mohou rámeček na fotky či videa použít i ostatní uživatelé sociální sítě.

fb01

Zdroj: Facebook

Abyste si udělali slušný fotorámeček, budete potřebovat kreativního ducha. Facebook, bohužel, neposkytuje žádný nástroj, který by vytvořil rámeček sám. Dále budete rámečky kategorizovat na „Lokalita“ (rámečky reprezentující různá místa) a „Obecný“ (rámečky reprezentující iniciativy, události či týmy).

fb02

Zdroj: Facebook

Po schválení si přidáte rámeček na svou fotku. A dokonce se můžete dívat na statistiku rámečku, jak si vede, kolikrát ho uživatelé použili a podobně.

fb03

Zdroj: Facebook

Zpočátku je funkce dostupná v Kolumbii, Mexiku, Tchaj-wanu, Velké Británii a Irsku.

Zdroj: Facebook

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru