Facebook Stalker Catcher

Facebook Stalker Catcher

Pravděpodobně jste si všimli a nejspíš jste byli i pozváni do skupiny s názvem “Kdo si prohlíží tvůj profil – STALKER CATCHER.” O co jde, nebo lépe řečeno by mělo jít? Skupina slibuje, že pokud se do ní přidáte a pozvete všechny přátele, tak Vám příjde email s odkazem, který aplikaci aktivuje. Pomocí aplikace pak můžete zjistit kdo sleduje Váš profil, fotky atd. Ovšem skutečnost je jiná….

Proč to vlastně nemůže fungovat?

“Facebook přihlášení” snadno a rychle krok po kroku. Pokud se podíváte do nápovědy FaceBooku, konkrétně na Profil->Ochrana soukromí profilu a kontaktních informací>Mohu zjistit, kdo si prohlíží můj profil nebo jak často jej uživatelé zobrazují? naleznete tam toto:

Služba Facebook v současnosti neposkytuje aplikaci, která by uživatelům umožňovala sledovat zobrazování profilu nebo statistiku z hlediska zobrazení jakéhokoli konkrétního uživatelského obsahu. Aplikace poskytující některé z těchto funkcí však mohou nabízet externí vývojáři. U těchto aplikací mějte na paměti následující:

1) Aplikace NEMOHOU sledovat návštěvy profilu ze strany uživatelů, kteří jen jednoduše přejdou do profilu jiné osoby; služba Facebook to technicky znemožňuje.

2) Abyste mohli být aplikací sledováni, musíte výslovně souhlasit s tím, že aplikace bude sledovat vaše akce.

3) Přidání aplikace poskytující tyto funkce je naprosto dobrovolné. Nechcete-li se zúčastnit, nepřidávejte příslušnou aplikaci ke svému účtu.

Jen z bodu 2) je jasné, proč to nemůže fungovat. Všichni Vaši přátelé by museli mít totiž aktivovanou nějakou aplikaci, která by umožňovala sledovat jejich aktivitu.

Kolik lidí se už nechalo nachytat?

A kolik lidí, že se to nechalo nachytat? Ta čísla se každým dnem  trochu mění, ale mohu říct, že je to dost lidí. Aktuálně má skupina 489 739 členů, tedy skoro půl milionu nachytaných Čechů a Slováků.

Stalker Catcherem to nekončí…

Bohužel Stalker Catcher není jediná skupina, která takto loví uživatele.  Mezi skupiny, které jsou založené na stejném principu patří například “NAJDI SVOU LÁSKU NEBO KAMARÁDA na facebooku – NÁVOD ZDE” nebo “TLAČÍTKO NELÍBÍ SE MI – NÁVOD TADY”. Samozřejmě existují i skupiny, které Stalker Catcher a jemu podobné skupiny parodují…např. “Fungující mozek! – návod zde”.

A závěr?

Věřím tomu, že budou vznikat další a další podobné skupiny. Je to samozřejmě na každém, jestli klikne na každou blbost, co mu kdo pošle; jestli se přidá do každé nesmyslné skupiny, co uvidí….a to neplatí jen u Facebooku…

Komentáře

Nahoru