Dnes vyšlo 15 článků

Facebook spustil portál s radami pro rodiče

Mnozí rodiče se bojí toho, co jejich děti dělají online. Zakazují jim určité činnosti – například registrovat se na Facebook. Jenže to víte. Zakázané ovoce chutná nejlépe.

V drtivé většině případů je tedy daleko lepší si s dětmi o problematice rozumně promluvit a vysvětlit jim, na co si mají dávat pozor a co by je na Facebooku mohlo potkat. A právě proto modrá sociální síť spustila portál s radami pro rodiče.

Facebook Parents Portal, který je mimochodem dostupný i v češtině, si klade za cíl přispět k rozhovorům mezi rodiči a dětmi o online bezpečnosti. Dává dohromady základní informace o Facebooku, takže i rodiče, kteří zde profil nemají, pochopí, o co jde. Portál obsahuje i videa.

portal-pro-rodice

Myslí se také na šikanu a sebevraždu, což jsou v souvislosti se sociálními sítěmi často diskutovaná témata. Najdete zde tedy i rady, co v takových případech dělat a na koho se obrátit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru