Dnes vyšlo 15 článků

Facebook spouští ve spolupráci s WHO kampaň pro boj s falešnými informacemi ohledně Covid-19

Facebook spouští ve spolupráci s WHO kampaň pro boj s falešnými informacemi ohledně Covid-19

Společnost Facebook dnes ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a s některými z jejich evropských fact-checkingových partnerů spouští novou kampaň s názvem “Společně proti dezinformacím o onemocnění COVID-19”. Kampaň bude dostupná všem uživatelům napříč Evropskou Unií, ve Velké Británii a na Islandu, ale také v Turecku a v širším regionu Blízkého východu a Afriky.

Informační kampaň bude na Facebooku probíhat formou infografiky s užitečnými tipy, jak rozpoznat falešné zprávy:

  1. Zkontrolujte zdroj sdělení – ověřte obsah sdělení, i když se zdá, že je vědecky podložený
  2. Zamyslete se, jaký ve vás sdělení vyvolává pocit – falešné zprávy mohou manipulovat s vašimi pocity už po jednom kliknutí
  3. Zkontrolujte kontext sdělení – požádejte příslušné zdravotnické orgány o potvrzení daného obsahu

Picture1

 

U příležitosti spuštění kampaně přichází společnost Facebook i se specializovanou webovou stránku dostupnou v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině, polštině a turečtině, která bude obsahovat informace o tom, jak se Facebook vyrovnává s falešnými zprávami na svých platformách. Stránka má sloužit ke zvýšení transparentnosti kroků, které společnost Facebook podniká v rámci strategie nazvané “Remove, Reduce and Inform”, k osvětlení Zásad komunity a ke sdílení veškerých aktivit, které společnost realizuje v boji proti falešným zprávám o událostech globálního charakteru, jako je například Covid-19, volby či klimatická změna.

Společnost Facebook v průběhu pandemie COVID-19 intenzivně pracuje na tom, aby dokázala efektivně propojovat uživatele s ověřenými zdroji informací a snížila tak celkový počet nepravdivých informací šířených na svých platformách. Minulý měsíc společnost oznámila svou doposud největší globální kampaň na propagaci relevantních informací o očkování proti onemocnění Covid-19. Facebook se na svých platformách dlouhodobě věnuje odstraňování falešných informací o vakcínách, omezuje šíření nepřesných informací o veřejném zdraví a informuje své uživatele o účinných dodávkách vakcín.

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru