Dnes vyšlo 1 článků

Facebook spouští pro všechny uživatele live streaming 360stupňových videí

Doposud byla 360stupňová videa na modrobílé sociální síti pouze omezenou funkcí, ale nyní ji spouští pro všechny uživatele. Abyste mohli natáčet 360stupňová videa, budete potřebovat speciální příslušenství, a to například Insta360 Nano pro iPhone anebo Insta360 Air pro smartphony s Androidem. K zakoupení jsou i různé high-end modely určené pro profesionály.

Facebook vyžaduje, aby video bylo v rozlišení 1080p (30 snímků za sekund). Zároveň stanovuje, že maximální časový limit pro live streaming jsou 4 hodiny. Facebook doporučuje připojení k internetu alespoň 4 Mbps pro dosažení dostatečné kvality vysílaného přenosu. K natáčení 360stupňových videí budete potřebovat buď speciálně přizpůsobenou 360stupňovou kameru anebo můžete využít odkaz facebook.com/live/create, kde si natavíte zařízení pro speciální streamování videa.

Jestliže máte Insta360 Nano či Air, potom je celý proces vysílání naprosto jednoduchý. V rozhraní aplikace se vám zobrazí možnost Facebook Live, prostřednictvím níž uvidíte náhled obsahu, počet diváků a jejich reakce.

Prozatím live streaming 360stupňových videí na Facebook nemůže být spuštěn službami jako Apple TV či Chromecast. Podpora přehrávání na velkých obrazovkách by měla přijít s aktualizací aplikace Facebook Live.

img_livepage_10tips_pc2x-2

Zdroj: TechCrunch

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru