Dnes vyšlo 15 článků

Facebook spouští nové funkce pro správce komunit a skupin

Měli jste někdy výhrady k tomu, jak sociální sítě fungují? Málo kdy se dovoláte o nápravu. Facebook se rozhodl ale zpětné vazbě vyslyšet a v červnu tohoto roku svolal první “Facebook Communities Summit” pro správce facebookových skupin a komunit. Teď po měsících práce zveřejnil první vylepšení, které z návrhů vzešla.

V Chicagu se sešlo na stovky administrátorů, kteří podali spoustu návrhů na zlepšení fungování facebookových komunit a skupin, které by jim mohli ulehčit práci. V pátek facebook na svém blogu oznámil, která navržená vylepšení zapracoval a které nové funkce v dohledné době administrátorům nabídne.

Členské profily i nové ovládací prvky

Změny se ale plánují nejenom pro administrátory, ale i pro členy samotných komunit. Prvním takovým vylepšením je tzv. “Členský profil”. Jedná se o zkrácenou formu profilu osoby vytvořeného čistě pro potřeby komunity. Na tento odkaz přesměruje facebook každého člena skupiny, který si informace o osobě bude chtít zobrazit. Ukáže mu základní informace a především aktivitu uvnitř skupiny a “Odznak”.

Členský profil

Členský profil

“Odznak” je další funkcí, která umožní administrátorům přidělovat členům role vně stránky. Prozatím se budou rozdělovat na správce, moderátory a nové členy. Ty bude moci administrátor díky další nové funkci bez námahy přivítat ve skupině díky označení nováčků.

Vítání nováčků

Vítání nováčků

Usnadnění práce pro administrátory

Nově budou moci administrátoři také vyloučit členy i z několika skupin najednou pouze jedním kliknutím, nebo případně dočasně vypnout možnost komentovat pro konkrétní členy a zamezit tak zbytečně divokým diskuzím. Tato funkce by měla administrátorům usnadnit dohled nad dodržováním pravidel jednotlivých skupin a komunit bez zbytečné práce navíc.

Stejně jako v administraci firemních stránek teď bude možné naplánovat svoje příspěvky díky funkcím, které administrátorům ukáží, kdy jsou členové skupin nejvíce aktivní a zlepšit tak dosah svých příspěvků.

Nové statistiky pro administrátory

Nové statistiky pro administrátory

Na dalších funkcích a vylepšeních se stále pracuje a tak můžeme v nejbližší době očekávat další novinky.

Jak se vám nové funkce líbí? Využijete je?

zdroje: m-jurnal.cz

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru