Dnes vyšlo 15 článků

Facebook společnosti Tesla a SpaceX už neexistuje!

Elon Musk deaktivoval facebookové stránky společností Tesla a SpaceX. Reagoval tak na nedávno vzniklou kauzu kolem londýnské poradenské firmy Cambridge Analytica. Ta podle všeho měla neoprávněně využít údaje zhruba 50 miliónů uživatelů Facebooku. Získaná data měla posloužit k tvorbě profilu amerických voličů před prezidentskými volbami na podzim roku 2016 v rámci předvolební kampaně Donalda Trumpa.  

Toto odhalení podnítilo mnoho lidí k tomu, aby na protest tuto sociální síť opustili.

#deletefacebook

Známý americký podnikatel, Elon Musk, nejprve vymazal facebookový profil společnosti SpaceX. Zareagoval tak na široce sdílený tweet vyzývající k smazání facebookového profilu. Musk namítl, že o existenci nějaké facebookové stránky ani netušil, načež byl profil opravdu během několika minut smazán. Stejný osud potkal i Facebook Tesly. Podle BBC, měla každá ze stránek před deaktivací zhruba 2,5 milionů sledujících.

Výzva k vymazání facebookového účtu

Výzva k vymazání facebookového účtu

Musk je předsedou firmy SolarCity, která je dceřinou společností Tesly. SolarCity poskytující solární energii facebookový profil také nezůstal. Stejně jako Hyperloop – projekt vysokorychlostního transportního systému navržený samotným Muskem.

Stránka na Facebooku Boring Company, stavební společnosti, jehož je Elon Musk zakladatelem, zůstala nedotčená. Obdobně je na tom např. OpenAI – nezisková organizace pro výzkum umělé inteligence založená v roce 2015 Elonem Muskem a Samem Altmanem.

 

Budoucnost na Instagramu?

Facebook to má, zdá se, nahnuté. Nutno dodat, že Tesla i SpaceX mají profily na Instagramu. A ten vlastní společnost Facebook.  Nicméně instagramová stránka Tesly má více než 4,1 miliónů sledujících. SpaceX má 3 miliony followers. Podle Muska funguje Instagram odděleně a je od Facebooku poměrně nezávislý.

Instagram společnosti Tesla

Instagram společnosti Tesla

Sám Elon Musk má na Instagramu 6,9 miliónů followers.

 

Instagram  podnikatele Elona Muska

Instagram podnikatele Elona Muska

Zdroje: Text: bbc.com/Foto: theverge.com, Instagram.com, Twitter.com

Vystudovala dvouobor Česká filologie-Mediální studia na FF UP v Olomouci. Ve volném čase ráda vysedává s dobrou knížkou po kavárnách. Odmala se věnuje házené a hře na příčnou flétnu. Učí se italsky, je ráda ironická, a naopak nesnáší aroganci.

Komentáře

Nahoru