Dnes vyšlo 15 článků

Facebook spadl: Uživatelé se nemohou přihlásit a na Twitteru se o tom živě diskutuje

Facebook spadl: Uživatelé se nemohou přihlásit a na Twitteru se o tom živě diskutuje

Mnoho školáků má prázdniny a ona se zrovna musí stát tak nepříjemná věc. Ano, právě v tuto chvíli je Facebook nedostupný. 


Úvodní strana Facebooku před devátou.

Ve středu ráno se nám kolem osmé hodiny nepovedlo načíst úvodní stranu sociální sítě Facebook. Zprvu jsme předpokládali, že chyba bude na naší straně, což ale vyvrátily dva fakty. Vše ostatním nám fungovalo, včetně Twitteru, kde se o výpadku největšího konkurenta už dávno diskutovalo. Mnohdy i s humorem, jelikož mnoho uživatelů využilo šance a začalo informovat o výhodách Twitteru před Facebookem.


Diskuze o pádu Facebook na Twitteru.

Nefungují ani další aplikace spojené s Facebookem, včetně například tlačítka Líbí se mi pod články či fanouškovský box, který máme v panelu.

Výpadek však bude pravděpodobně jen lokální a ne celosvětový. Objevují se zprávy, že v některých zemí zcela normálně funguje. Na Twitteru dokonce píše několik českých uživatelů, že se přihlásit zcela normálně mohou. Všeho si ale už začínají všímat celosvětová média a publikují první články o výpadku.

Ti odvážnější diskutéři už dokonce připomněli výhrůžky hackerské skupiny Anonymous, která s útokem na Facebook vyhrožovala. Nutné je však připomenout skutečnost, že skupina možnost útoku vyvrátila a označila jej za bezdůvodný.

Aktualizace: Po deváté hodině se Facebook už opět načte. Podle diskuzí to však stále není všude, ale postupně se na něj dostanou všichni.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru