Dnes vyšlo 15 článků

Facebook slaví desetileté výročí videem, které zdokumentuje váš facebookový život

Tak je to tady. Facebook už je s námi oficiálně deset let. Slaví své první kulaté narozeniny. Možná jste to již zaznamenali, mnozí lidé si to totiž stylově napsali do statusu. Spíše jste si ale všimli videí, která dokumentují život vašich přátel. Ta jsou také součástí oslav. Mají dokumentovat vaše nejdůležitější okamžiky na této sociální síti.

Tým Facebooku strávil několik posledních týdnů tvorbou videa. Musel zajistit, aby byli schopní generovat a zveřejňovat stovky milionů HD videí. Pokud se vydáte na facebook.com/lookback, budete mít možnost si jedno takové video také nechat vytvořit. Za doprovodu hudby se tam budou promítat vaše nejdůležitější okamžiky na Facebooku. Jistě se budete až divit.

„Lidé se mě často ptají, jestli jsem věděl, že se z Facebooku jednou stane to, co je z něj teď. To rozhodně ne.
Vzpomínám si, jak jsme si jednou v noci krátce po spuštění Facebooku dali s kamarády na koleji pizzu. Řekl jsem jim, že jsem nadšený z toho, že pomáhám spojovat naši školní komunitu. Ale jednoho dne někdo musel propojit celý svět,“ píše Mark Zuckerberg ve svém prohlášení k desetiletému výročí.

Desetileté statistiky

Facebook u příležitosti oslav rovněž zveřejnil pár zajímavých statistik. Můžete se tak dozvědět, že má 1,23 miliardy aktivních uživatelů, je na něm sdíleno 400 miliard fotek, zaměstnává 6337 lidí po celém světě, nebo že za den je uděleno více než 6 miliard lajků.

Facebook_10th_Timeline-stats-730x516

Desetileté vzpomínání

A protože každé výročí potřebuje nějaké shrnutí uplynulých let, připravil Facebook i jednoduchou infografiku. Ta zobrazuje deset jeho nejpodstatnějších milníků. Dozvíte se třeba, kdy bylo představeno tlačítko „To se mi líbí“, kdy se na Facebooku objevil chat nebo kdy dosáhl prvního milionu uživatelů.

Facebook_10th_Timeline-730x1333

Budete také oslavovat? Inspirujte se kde jinde než na Facebook s hashgatem #FacebookIs10!

Zdroje: The Next Web, The Verge

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru