Facebook si chce přivlastnit domény se slovem „book“

Facebook si chce přivlastnit domény se slovem „book“

O tom, že si Facebook více a více věří svědčí i jeho aktuální soudní spor, který zahájil proti učitelskému webu Teachbook.com, který má být sociální sítí pro všechny učitele. Ti si zde mají možnost sdílet své přednášky, učební plány a další. Dále si navzájem vyměňovat zkušenosti z vyučování a podobně.

Facebooku se však nelíbí slovíčko „book“ v URL webu. Odkazuje prý na parazitování na Facebooku. Ano, samotný název „Teachbook“ dokáže svrhnout myšlenky na Facebook, ale samotný učitelský web ničím jiným největší sociální síť na světě nepřipomíná. Ani design a ani funkce Facebook nepřipomínají, či dokonce nijak nekopírují.

Zda-li soud projde, to jest ve hvězdách. Otázkou však je, zda-li má toto Facebook skutečně zapotřebí a slovíčko „book“ je vždy jen jakousi značkou této sítě. Doposud ze všeho těží jen Teachbook, na který včetně nás odkázalo neskutečné množství webů a tím pádem mu rostou statistiky…

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru