Dnes vyšlo 15 článků

Facebook se zabývá vývojem nové vyhledávací služby podobné Google

Facebook se zabývá vývojem nové vyhledávací služby podobné Google

Facebook začal vyvíjet nový vyhledávací systém. Hlavním vývojářem se stal bývalý pracovník Google – Lars Rasmussen, pod jehož vedením byl vytvořen projekt Google Maps a Google Wave.

Na vyhledávání vnějších zdrojů pro Facebook se používá vyhledávač Bing, který byl vyvinut společností Microsoft. Pro vyhledávání zdrojů uvnitř Facebooku, se využívá vlastní vyhledávací systém, ale jeho funkce nejsou optimální.

Sociální sítě generují velké množství informací a vlastního obsahu, a proto potřebují vlastní, kvalitní vyhledávače. V budoucnosti se chce Facebook zcela rozloučit s vyhledávačem od Microsoftu. Pro vnitřní i vnější vyhledávání chce použít vlastní prostředek.

Vývoj vlastního vyhledávače odborníci označují jako konkurenci vyhledávači Google. Tento fakt souvisí zřejmě s vytvořením vlastní sociální sítě Google+. Zatím je ale předčasné v tomto stádiu vývoje ocenit možnou konkurenci Googlu.

Důvodem konkurence na trhu vyhledávacích služeb je objem reklamy ve vyhledávačích, který představoval v uplynulém roce 11 miliard dolarů.

Zdroj: BusinessWeek

Komentáře

Nahoru