Facebook se věnuje prevenci sebevražd

Je to docela pochopitelné, protože právě Facebook je často důvodem, proč mladí lidé spáchají sebevraždu. To máte tak. Někdo na sociální síť nahraje vaši nahou fotku nebo tam prozradí něco, co nikdo neměl vědět. Samotnou kapitolou jsou také studie potvrzující, že se kvůli Facebooku cítíme smutnější.

Facebook si to očividně moc dobře uvědomuje, protože přichází s řadou nástrojů, které mají pomáhat v prevenci sebevražd. V USA byl program zahájen v únoru, nyní míří do Austrálie.

Spolupráce vypadá tak, že Facebook sám komunikuje s ohroženými lidmi a kooperuje s různými organizacemi zaměřujícími se na duševní zdraví. V Austrálii je to například BeyondBlue a Headspace.

„Udržet lidi v bezpečí je na Facebooku naší zodpovědností,“ popsal mluvčí Facebooku.

suicide

O sebevražedných myšlenkách chce vědět i Facebook

Pokud na základě něčích příspěvků na Facebooku usoudíte, že uvažuje o sebevraždě, neměli byste jen zavolat na tísňové volání, ale obzvlášť v USA a Austrálii také nahlásit materiál Facebooku. Aspoň tak si to sociální síť přeje. Prý má dost zaměstnanců, kteří sedí celé dny u počítače, aby se takovým hlášením věnovali.

Zaměstnanci Facebooku to řeší v závislosti na závažnosti hrozby. Buď napíšou autorovi soukromou zprávu, osloví jeho přátele, aby ho povzbudili, nebo mu zprostředkují rozhovor s odborníkem na duševní zdraví.

Formulář k nahlášení sebevražedného obsahu najdete zde. Přidává se do něj jméno člověka, odkaz na příspěvek a případně screenshot.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru