Facebook se stane vyhledávačem pracovních příležitostí

Společnost Facebook chce zavést novou platformu na hledání pracovních míst. Zároveň tím bude konkurovat jiné sociální službě pro pracovní komunikaci – LinkedIn. Nová služba se má objevit v srpnu tohoto roku.

S pomocí tří existujících služeb – BranchOut, Jobvite a Work4 Labs nebude Facebook začínat od samého počátku. Tyto platformy jsou agregátory pracovních příležitostí a budou začleněny do nového projektu. Společnost Facebook zatím neplánuje službu zpoplatnit.

Facebook ani žádná ze jmenovaných společností nevydaly oficiální prohlášení. Společnost Facebook spolupracuje od minulého roku s vládou USA na snižování nezaměstnanosti. Bezplatně umísťuje informace o volných pracovních místech. Pracovní služby se nestanou klíčovým projektem, ale mají za cíl přitáhnout větší počet uživatelů a zajistit si delší čas využívání sociální sítě.

LinkedIn má 160.000 uživatelů. Téměř polovina z nich se zabývá hledáním nebo nabízením pracovních příležitostí. Krok Facebooku je tedy přímým ohtožením postavení LinkedIn na trhu práce.

Zdroj: Wall Street Journal

Komentáře

Nahoru