Facebook se snaží pomáhat proti ebole

Facebook možná je velkou společností, ale automaticky to neznamená, že se o nic nestará. Díky svému bezkonkurenčnímu dosahu je naopak docela klíčovým médiem, které může pomoct zvýšit povědomí prakticky o každé situaci. V pátek zahájil mezinárodní kampaň, která má pomáhat získávat finanční prostředky pro boj s ebolou.

Ebola je problém, který nemůže nikdo ignorovat. Po měsících boje v západní Africe teď organizace, jako je Červený kříž, potřebují další pomoc. Na místo se vydávají dobrovolníci z celého světa, ale to nestačí. Potřeba je i pomoc od ostatních. Bez peněz totiž nic nejde, bez nich nebudou moct pokračovat ve své misi a zachraňovat životy milionům dětí a rodičů. A Facebook vám to od pátku připomíná.

together_we_can_Help_stop_ebola

Společně to můžeme dokázat

Facebook sám dává peníze na pomoc charitativním organizacím po celém světě, Mark Zuckerberg daroval již 25 milionů dolarů. Tentokrát však potřebují i naši pomoc. Týká se to každého z nás.

wersm-facebook-ebola-donate

Facebook vás osloví jménem s tím, že můžete pomoct zastavit ebolu

Zobrazí-li se vám na Facebooku oznámení, že můžete pomoct proti ebole, a chcete-li to udělat, je to velmi jednoduché. Zabere vám to tři kliknutí a chvíli času. Stačí jen vybrat, kterou organizaci byste chtěli podpořit, zadat částku a pokud již máte platební kartu nebo PayPal účet propojený s Facebookem, nebudete muset ani zadávat žádné údaje o platbě.

organizations_ebola_facebook

Můžete si vybrat, které organizaci chcete peníze darovat

Ebola je katastrofou, která se týká nás všech. Lidé položili své životy, aby pomohli, další je každý den riskují. My můžeme pomoct také. Mrkněte na www.facebook.com/fightebola.

Zdroje: We Are Social Media, Time

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru