Dnes vyšlo 15 článků

Facebook se rozhodl udělat pořádek v pravidlech

Facebook se rozhodl udělat pořádek v pravidlech

Facebook upřesnil co je to nevhodný obsah, jak vypadá rasistická nadávka nebo do jaké míry je přípustná nahota.

Po aktualizaci pravidel Facebooku nemůžete například používat falešná jména a každý by se tedy měl prezentovat svým vlastním jménem. Tato obrovská sociální síť se tímto krokem snaží získat si zpět svou vážnost.

Facebook již dlouhou dobu umožňuje nahlásit nelegální obsah, ne vždy se ale shodne s uživateli. Zmatení uživatelé, kteří nahlašovali nevhodný obsah, který ale nebyl smazán volali po vysvětlení.

„Poslali jsme jim zprávu, že obsah neodstraníme, protože neporušuje naše podmínky. A oni nám odpověděli, že jsou z toho zmateni,“ popisuje Monika Bicketová, šéfka obsahové politiky Facebooku.

Upravené podmínky jsou téměř třikrát delší než ty původní a zmiňují témata jako násilí a výhružky, sebepoškozování, nahota nebo totožnost a soukromí.

Celé znění si můžete přečíst na stránkách Facebooku.

Nejdiskutovanějším obsahem je zřejmě nahota. V tomto směru se Facebook rozhodl zakázat všechny fotografie, které obsahují obnažené genitálie, prsa nebo prd… pozadí. Na Facebooku ale zůstanou například kojící matky nebo nahota obsažená v umění.

facebook_snapchat_1

Mazat se bude také rasistický obsah, podporování terorismu nebo detailní erotické příběhy.

Zda si tímto krokem Facebook opět nakloní uživatele a získá si tak zpět svou bývalou vážnost uvidíme.

Zdroj: j-journal.cz

 

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru