Facebook se omlouvá, že reklamu s plus size modelkou označil za nevhodnou

Facebook zakázal fotografii plus size modelky, protože údajně porušovala pravidla sociální sítě tím, že zobrazovala tělo či části těla v nežádoucí formě. Australská feministická skupina Cherchez La Femme použila fotografii modelky Tess Holliday u své události zvané „Feminismus and Fat“. A když skupina chtěla událost propagovat, Facebook ji nepříjemně překvapil.

Hlavní tváří kampaně zvané „Feminismus and Fat“ je Tess Holliday v bikinách. Jedná se o první ženu s velikostí 22, která podepsala smlouvu s hlavní londýnskou modelingovou agenturou MiLK Model Management.

chechez la femme

Podle Facebooku je tato fotografie nevhodná.

Facebook neodstranil fotografii z webové stránky, ale neumožnil sponzorovat událost s danou fotografií. Reklamní tým společnosti Facebook zamítnutí reklamy podložil tím, že fotografie porušuje reklamní politiku „zdraví a fitness“. Feministická skupina Cherchez La Femme e-mail od sociální sítě zveřejnila na své stránce.

„Oni by měli pochopit, že chceme používat obrázky tlustých žen, abychom tyto ženy podpořili a aby tyto ženy byly šťastné,“ dodala skupina k celému incidentu.

Událost je zaměřená na podporu tělesné pozitivity u lidí všech velikostí. Nicméně Facebook ve zprávě prohlásil, že reklamy tohoto typu nejsou povolené, protože nutí diváky o sobě špatně smýšlet.

„Jsme dost rozrušení, protože Facebook zdánlivě nemá tušení, že plus size ženy se mohou cítit skvěle. A také jsme rozrušení, protože jsme nemohli propagovat původní post,“ dodala skupina Cherchez La Femme na sociální síti.

Feministická skupina požádala své stoupence, aby se o tuto zkušenost podělili s ostatními. Facebook ale brzy ustoupil a omluvil se.

„Náš tým zpracovává miliony reklamních obrázků týdně. V některých případech se stane, že zakážeme nesprávně reklamu. Tento obrázek neporušuje naše zásady pro reklamu. Omlouváme se za chyby a inzerent bude mít takovou reklamu schválenou,“ vyjádřil se Facebook.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru